Cūku Ciltsdarba Centrs

Atbrīvo sevi smaidam

Cūku Ciltsdarba Centrs
Audzētavas
Selekcija
Piedāvājums
Jaunumi
Kontakti

Š.g. 23. novembrī Šlokenbekas muižā notika ikgadējais Latvijas atzītu cūku selekcijas organizāciju pasākums  "Cūkkopības nozares profesionāļu diena 2023". Pasākumā piedalījas vairāk kā 70 pārstāvji no cūkkopības nozares, atbildīgas amatpersonas no Latvijas Zemkopības ministrijas, ekonomikas specialisti, pētnieki, saeimas deputāti. Pasākuma sākumā dalībniekus uzrunāja Zemkopības ministrs Armands Krauze, uzsverot cūkkopības nozares nozīmi valsts tautsaimniecībā

Konferenci atklāja k/s Latvijas Cūku audzētāju asociācijas valdes locekle Dzintra Lejniece ar īsu ieskatu par izaicinājumiem cūkkopības nozarē: 

  Cūkkopības nozares izaicinājumi. Direktīvas

  Cūkkopības nozares izaicinājumi. Labturība 

 

Par izaicinājumiem veselības jomā prezentēja Zemkopības ministrījas Veterinārā un pārtikas departamenta Dzīvnieku veselības un veterināro zāļu nodaļas departamenta direktora vietniece Antra Briņķe:

  Aktualitātes un izaicinājumi cūku veselības jomā

 

Par veterinārām uzraudzības aktualitātēm un cūkkopības nozares nākotnes izaicinājumiem prezentēja Pārtikas un veterināra dienesta veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga:

  Veterinārās uzraudzības aktualitātes

 

Par nozares izacinājumiem ilgtspējas nodrošināšanai prezentēja  Agroresursu un ekonomikas institūta bioekonomikas nodaļas lauksaimniecības attīstības un ekonomisko attiecību daļas ekonomiste/ pētniece Ieva Leimane:

  Nozares izaicinājumi ilgtspējas nodrošināšanai

 

Par Latvijas ekonomiku, inflāciju, resursu cenām un procentu likmi prezentēja AS Citadele ekonomists Mārtiņš Āboliņš:

  Latvijas ekonomika

 

Par izaicinājumiem ciltsdarba jomā ar pasākuma dalībniekiem dalījas Topigs Norsvin Key Account Manager Jonas Žultauskas no Lietuvas: 

  Izaicinājumi ciltsdarba jomā

 

Konferenci noslēdza k/s Latvijas Cūku audzētāju asociācijas valdes locekle Dzintra Lejniece ar ceļa karti cūkkopības nozarei:

  Ceļa karte cūkkopības nozarei

 

Konferences izskaņā tika pasniegtas Simboliskas balvas labākām šķirnes cūku audzētavām par sasniegumiem selekcijas jomā.

 

Ielogoties