Cūku Ciltsdarba Centrs

Atbrīvo sevi smaidam

Cūku Ciltsdarba Centrs
Audzētavas
Selekcija
Piedāvājums
Jaunumi
Kontakti

Latvijas Baltā

Latvijas baltā (LB) izveidota 20.gs. no vietējām cūkām un Lielās baltās (Jokšīras) šķirnes. LB šķirnes cūkas ir baltas, stāvām ausīm, stipru kaulu uzbūvi. Sivēnmātēm dzīvmasa ir ap 240 kg, kuiļiem - 300 kg.

Sivēnmātēm labas reprodukcijas spējas, metienā vidēji dzimst 11 dzīvi sivēni, 10 saglabājas metienā līdz atšķiršanai. sivēnmātes ir pienīgas.

Nukleuss populācijā ir 1300 sivēnmātes. LB cūku ātraudzību un kautķermeņa kvalitāti uzlabo ar Danījas un Zviedrijas Jorkšīras šķirnes kuiļiem.

Pēc Latvijas nacionālās cūku selekcijas programmas LB turpina izmantot kā mātes šķirni. Krustojot LB ar Landrases šķirnes kuiļiem un otrādi, iegūst krustojumsivēnmātes ar stabilu auglību.

Testējot LB vaislas jauncūkas saimniecības apstākļos, tās sasniedz 799 g dzīvmasas pieaugumu, ar 11,8 mm biezu zemādas tauku kārtu (rādītāji par 25% populācijas).

Šķirnes saimniecības vaislai pārdod gan LB tīršķirnes, gan krustojumjauncūkas. No krustojumsivēnmātēm, tās tālāk krustojot ar specializēto gaļas šķirņu (terminālajiem) kuiļiem, iegūst veselīgus, ātraudzīgus sivēnus nobarošanai.

 

Ielogoties