Cūku Ciltsdarba Centrs

Atbrīvo sevi smaidam

Cūku Ciltsdarba Centrs
Audzētavas
Selekcija
Piedāvājums
Jaunumi
Kontakti

Saskaņā ar MK noteikumiem 479 no 21.06.2011 „Par cūku pārraudzības kārtību”, kas izdoti saskaņā ar Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likuma 12. Panta pirmo daļu Latvijā ir izveidota jauna cūku pārraudzības un selekcijas datu uzskaites programma, kas aizstās līdz šim izmantoto un šķirnes cūku audzētāju organizāciju atzīto “Seleks-C”.

Jaunā programma „Seleks C-TS” darbojas „on-line” Internet vidē līdzīgi kā mums pazīstamās internetbankas.

Ar šo programmu tiek ieviesta vienota cūku pārraudzības datu uzskaites sistēma, lai jebkurā brīdī varētu iegūt jaunākos datus par cūku pārraudzības rezultātiem Latvijā. Pieeja Jūsu ganāmpulka datubāzei tikai autorizēta - saskaņā ar normatīvajiem aktiem par datu aizsardzību:

1) īpašniekam un/ vai viņa norādītajam pārraugam.

2) valsts pārvaldes iestāžu pilnvarotajām personām, kurām normatīvajos aktos par ciltsdarbu noteikto uzdevumu īstenošanai nepieciešams izmantot datu bāzē esošo informāciju (ganāmpulka pārraudzības datu kopsavilkums).

Priekšrocības:

Saimniecībām nav jāveic speciāli datu sūtīšana BLUP analīzei;

Lielāka datu precizitāte pērkot vaislas dzīvniekus vai kuiļu spermu;

Nav jāsūta ikgadējais kopsavilkums par pārraudzību LDC; (sākot no 2012. gada)

Augstāka datu drošība, ja rodas datortehnikas bojājumi;

Iespēja programmu labot, attīstīt, atjaunināt nebraucot pie klientiem;

Visiem pašreizējiem Seleks-C lietotājiem sākotnējā datu ”pārnešana” uz jauno programmu tiks nodrošināta bez maksas.

Ja pārraudzības saimniecības, kuras līdz šim cūku pārraudzību veikušas citā sivēnmāšu ciltsdarba datu uzskaites programmā, vai sivēnmātes individuālajā datu uzskaites kartiņā papīra formā, izteiks vēlmi turpināt cūku pārraudzību ( kas ir brīvprātīgs pasākums), individuāli jāvienojas ar programmas administratoru par optimāli ērtāko datu pārnešanu uz „Seleks C-TS” programmu.( Gatis t. 26485851)

Par programmas lietošanas nosacījumiem: Pārraudzības saimniecība slēdz līgumu ar atzītu šķirnes organizāciju SIA ”Cūku Ciltsdarba Centrs”, kas uztur pārraudzības datu bāzi un nodrošina pārraudzības datu apstrādi, par lietotāja vārda piešķiršanu un sava ganāmpulka elektroniskās datu bāzes izmantošanu. Saimniecības īpašnieks pats izvēlas vai aktuālo datu ievadi veic pats saviem spēkiem (cūku pārrauga apliecība darbībai savā saimniecībā), vai slēdz līgumu ar sertificētu cūku pārraugu šī darba veikšanai un deleģē viņam lietotāja tiesības un pienākumus.

Pirms pārraudzības uzsākšanas cūku ganāmpulka īpašnieks iesniedz atzītai šķirnes cūku audzētāju organizācijai iesniegumu par pārraudzības darba uzsākšanu. Iesniegumā norādot ganāmpulka numuru.

 

 

Ielogoties